Club Pedalisa Ağva Hotel
         

0216 721 77 30 - 0 216 721 77 33  Ağva / Şile / İSTANBUL

 

 

Ana Sayfa l Hakkımızda l Odalarımız l Oda Fiyatları l Galeri l Etkinlikler l Ağva l İstek Formu l İletişim

 

Ağva tatilcilere birden çok aktivite seçenekleri sunar, doğa sporları, su sporları, avcılık, sosyal aktiviteler gibi pek çok seçenek mevcuttur. Bu aktiviteleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Konaklama

Ağva İstanbul'un en çok ziyaretçi çeken bölgelerindendir, bölgemizde pekçok otel, pansiyon ve ev pansiyonu bulunmaktadır.

Yeme içme

Ağvada pek çok restoran ve lokanta bulunmaktadır, özellikle Göksu deresi kenarındaki restoranları görmenizi öneriyoruz.

Kamp

  • Çadır / Kamp : Yaz sezonunda Kurfallı ve çeşitli bölgelerimizde çadır kurulabilmektedir.

  • Piknik: Ağva'nın pekçok bölgesinde piknik yapabileceğiniz yerler bulunmaktadır.

Su sporları

Ağva'nın 3 tarafı sular ile kaplıdır, zaten adınıda aqua'dan alan Ağva su sporlarının her türlüsüne ev sahipliği yapabilmektedir.

  • Yüzme: Ağva tertemiz kumsalları, birbirinden güzel koyları ve nehirleri ile yüzme meraklılarının uğrak yeridir, özellikle istanbul'dan gelen ziyaretçiler için Ağva'nın başka bir alternatifi bulunmamaktadır. Deniz suyu temizliğinin bu denli iyi olduğu, kumsallarının uzun ve temizliği ile Ağva'nın başka bir alternatifi bulunmamaktadır.

  • Dalma: Ağva etrafında bulunan koyları ve denizinin berraklığı ile istanbul'da dalış sporunun yapılabileceği nadir bölgelerdendir.

  • Rüzgar sörfü: Ağva Karadeniz kıyısında olan bir beldedir, su sporlarının icra edileceği birçok bölgesi bulunan Ağva'nın fazla dalga alan kısımlarıda vardır, havaların müsait olduğu dönemlerde rüzgar sörfü yapılabilecek kıyıları bulunmaktadır.

  • Kürek ve kano: Ağva'nın 2 tarafında salınan tertemiz 2 dere bulunmaktadır, dileyenler için bu derelerde dileyenlerse denizde kano ve kürek sporları yapabilmektedir.

Gezi / Yürüyüş / Koşu  

  • Gezi: Ağva dört bir yanı farklı güzelliklerle çevrili doğal bir cennettir, gezmek ve yeni yerler keşfetmek isteyenler için birçok seçenek bulunur, doğal güzelliklerin yanında çeşitli tarihi eserleri görmekte mümkündür.

  • Yürüyüş: Ağva etrafında birçok yürüyüş alanı ile gezi ve yürüyüş sevenler için birden fazla güzelliği barındırmaktadır. Nehir kenarı, deniz kenarı, minik çarşı yada orman içinde tertemiz havayı içinize solurken sporunuzuda yapabilirsiniz.

  • Koşu: Ağva doğal bir aktivite merkezidir, etrafındaki birçok cadde ve yolda koşu sporu gerçekleştirebilirsiniz.

Avcılık

Balık tutma: Ağva tam bir balık cennetidir, 2 tarafında bulunan Yeşilçay ve Göksu dereleri ile çeşitli tatlı su balıklarının ve deniz kenarında da tuzlu su balıklarının avlanabileceği nadir bölgelerdendir.

Kuş avcılığı: Ördek, bıldırcın, keklik, su tavuğu, çulluk gibi av hayvanları bulunmaktadır.

Domuz avcılığı: Çevrede birçok köyde domuz avcılığı yapılabilmektedir.

Not: Sayfamızda bulunan bu yazının tüm hakkı tarafımızca noter huzurunda tastiklenmiş olup, sitenizde yayınlamak istediğiniz takdirde www.agvaotelleri.org adresine bağlantı vermeniz ve yazı kaynağını göstermeniz mecburidir, aksi davranışlarda yazımızın yayınlandığı sayfalar hakkında yasal işlem başlatılacağını tüm hakkı saklı olarak bildirmiş oluruz. Sayfanın yayınlanması için aşağıdaki texti yazının sonuna ekleyiniz.

Kaynakça: www.agvaotelleri.org

   

Meraklısına Mantar Yürüyüşleri Jilber Barutçiyan - Explore Ağva Club işbirliği ile sonbaharda başlıyor

“Avrupalılar için mantar bir spor. Öyle bir spor ki 70 yaşındaki teyze de gidiyor, 80 yaşındaki amca da. Bu bir doğa yürüyüşü. Düşünün bir kere, mantar aslında çok fazla kesimi ilgilendiriyor. Spor olarak düşünürseniz, sağlıklı yaşamak isteyenleri ilgilendirir. Doğayı ilgilendirdiği için doğal hayatı korumak isteyenleri ilgilendirir. Ormanlarda yetiştiği için ormancılığı ilgilendirir. Yendiği için gustoyu, damak tadına önem verenleri ilgilendirir. Ticareti yapıldığı için ekonomiyi ilgilendirir. İlaç olarak kullanıldığı için tıbbı ilgilendirir.”

Jilber Barutçiyan; Mantar Uzmanı

                              

JİLBER BARUTÇİYAN KİMDİR?

İsviçre'de amatör olarak mantarcılığa başlayan Barutçiyan, bugün İsviçre Sağlık Bakanlığı'nın onayından geçmiş bir mantar uzmanı.

Kişilerin topladığı mantarları kontrol etme, her türlü mantar ticaretinde sertifika yazma ve kurs verme yetkisi veren bu sertifika dünyada sadece İsviçre Sağlık Bakanlığı tarafından verilebiliyor.

24 yıldır mantarlarla uğraşan Barutçiyan, mantarlar hakkındaki bilgilerini amatör olarak mantar toplamak isteyenlerle de paylaşıyor. Mantar meraklıları için Fransızca ve Türkçe olarak kurs veriyor. Kurs, yaklaşık 5 saatlik teori ve bir günlük arazi çalışmasını içeriyor. 
Kursun amacı katılanlara mantar hakkında genel bilgiler vermek, zehirlenme risklerini ortadan kaldırmak ve en azından 5-10 çeşit leziz ve kıymetli mantarı tanımalarını sağlamak ve doğa sevgisini paylaşmak.

 Mantar turlarımız ile ilgili duyurular sezonda Explore Agva ana sayfamızda yer alacaktır! Takip etmeyi unutmayın...

Kaynak: Explore Agva

 

 
 

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  ODALARIMIZ  l  ODA FİYATLARI  l  FOTO GALERİ  l  ETKİNLİKLER AĞVA  l  İSTEK - BİLGİ FORMU  l  İLETİŞİM

 © Clup Pedalisa  Hotel Ağva  Adres: Ahmet Yesevi Sokak No:10 Şile - Ağva / İstanbul  0216 721 77 30 - 0 216 721 77 33    bilgi@pedalisaagva.com

 sayfaweb